Trudności z zajściem w ciążę

Wiele kobiet wybierając się do ginekologa z problemem z zajściem w ciążę usłyszy diagnozę: zespół policystycznych jajników.

W przypadku PCOS kobiety często narzekają na nieregularne miesiączki, a rozpoznanie dni płodnych jest bardzo trudne, ponieważ wszystkie dni cyklu wyglądają podobnie. Przyczyną mogą być rzadsze owulacje bądź ich brak.

  1. Sprawcą całego zamieszania jest zaburzona gospodarka hormonalna. Zbyt wysoki poziom LH (hormonu luteinizującego) sprawia, że w jajnikach odkładają się niedojrzałe pęcherzyki Graffa i nie dochodzi do uwolnienia jajeczek, tj. owulacji. Pęcherzyki obumierają i gromadzą się w jajnikach tworząc tzw. „sznur pereł” widoczny na obrazie USG.
  2. Pierwszym krokiem w terapii PCOS jest odpowiednia dieta oraz umiarkowany wysiłek fizyczny w celu unormowania wagi. Z powodu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w ciele, do krwi uwalniany jest nadmiar hormonów (m.in. męskich hormonów płciowych).
  3. Badania pokazują, że zmniejszenie masy ciała już o 5% może wywołać samoistną owulację. Ponadto, jeżeli palisz, powinnaś zerwać z nałogiem, ponieważ nikotyna stymuluje organizm do nadmiernej produkcji męskich hormonów płciowych.
  4. Badania pokazują, że zmniejszenie masy ciała już o 5% może wywołać samoistną owulację. Ponadto, jeżeli palisz, powinnaś zerwać z nałogiem, ponieważ nikotyna stymuluje organizm do nadmiernej produkcji męskich hormonów płciowych.
  5. Pamiętaj, że PCOS nie przekreśla szans na macierzyństwo. Jednak w tej sytuacji niezwykle ważna jest zmiana dotychczasowego stylu życia i pomoc dobrego specjalisty oraz bardzo dokładne przestrzeganie wszystkich jego zaleceń.

OVARIN to suplement diety dla kobiet, zawierający starannie dobrany zestaw składników odżywczych, wspomagających utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej*, w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet w wieku rozrodczym. Dzięki zawartości inozytolu, kwasu foliowego, witaminy D i witamin z grupy B, pomaga uzupełnić dietę w składniki o udowodnionym działaniu.

* Kwas pantotenowy (wit. B5) przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników a Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej

Ovarin